Батьківський контроль — це набір програм і дій, який спрямований на організацію або заборону використання дітьми комп’ютерного часу, доступу до ігор або іншим програмам, і найголовніше — для уникнення перегляду сайтів з “недитячим” вмістом. Програми батьківського контролю дозволяють дорослим обмежувати контент, який дивляться і читають діти в інтернеті. Також можна легко розпоряджатися часом, проведеним за комп’ютером. А ще нескладно побачити, чим займався дитина у вашу відсутність в інтернеті. Прості приклади: після налаштування батьківського контролю комп’ютер сина або дочки буде включатися тільки після 6 вечора; ігри будуть доступні до 10 годин ночі; ні один сайт, що містить у назві набір літер (s)*ex або por*(n), не буде відкриватися.

Батьківський контроль у Windows 7

Щоб настроїти засоби батьківського контролю, вам потрібно створити для дитини обліковий запис з обмеженими можливостями. Крім того, не забудьте встановити надійний пароль для свого облікового запису адміністратора.

 


Мал. 1. Батьківський контроль

За допомогою засобів батьківського контролю можна вирішувати такі завдання.

1. Обмеження часу, який дитина проводить за комп’ютером.
Ви можете визначити час, протягом якого діти можуть входити у систему, зокрема, зазначити дні тижня і години, коли доступ дозволено. Тоді в інший, не зазначений вами час, діти не зможуть входити в систему. Якщо дозволений час закінчиться, а дитина ще працюватися за комп’ютером, відбудеться автоматичний вихід із системи.

Для кожного дня тижня ви можете визначити час, коли доступ дозволено, і заблокувати при цьому доступ у будь-який інший час. Разом із тим, переглядаючи звіти про активність, можна дізнатися, скільки часу кожен користувач проводить за комп’ютером.

2. Обмеження доступу за допомогою веб-фільтра батьківського контролю.
Завдяки спеціальному веб-фільтру ви одержуєте можливість встановити низку обмежень на доступ дітей до Інтернету, зокрема:

 1. заборона доступу до окремих ігор (ви можете блокувати ігри на підставі вікової категорії та оцінки вмісту, а також заборонити доступ до певних ігор);
 2. обмеження активності в Інтернеті (ви можете блокувати доступ до веб-сайтів, вибравши рівень обмеження вмісту; вказати, який вміст фільтри пропускатимуть, а який блокуватимуть; заблокувати або дозволити доступ до окремих веб-сайтів; заборонити або дозволити завантаження файлів);
 3. заборона використання окремих програм.

Веб-фільтр батьківського контролю оцінює вміст веб-сайтів і блокує ті з них, вміст яких кваліфікується як непридатний для перегляду дітьми. Увімкнувши веб-фільтр, ви значно зменшите кількість небажаних сайтів, доступ до яких могли б отримати діти, проте, звичайно, він не гарантує стовідсоткового захисту. Оскільки невідповідність вмісту — суб’єктивний критерій, фільтри можуть блокувати далеко не всю інформацію, яку ви вважатимете непридатною для перегляду дітьми.

Вибір рівня обмежень для автоматичного блокування вмісту

Є чотири рівні обмежень для автоматичного блокування вмісту:

 • Високий. Веб-сайти, вміст яких призначено саме для дітей. Стиль подання, а також сама інформація, яку містять такі сайти, зрозумілі дітям віком від 8 до 12 років. Отже, якщо обрано цей рівень, дозволяється переглядати веб-сайти для дітей, а також інші сайти зі списку дозволених веб-сайтів.
 • Середній. У цьому випадку здійснюється фільтрація веб-сайтів на підставі типу вмісту. Якщо вибрано цей рівень, надається доступ до різної інформації в Інтернеті, за винятком небажаного вмісту. Щоб довідатися, які веб-сайти дитина відвідувала або намагалася відкрити, перегляньте звіт про активність в Інтернеті.
 • Низький. Обмеження відсутні, вміст веб-сайтів не блокується.
 • Вибірковий. Цей рівень дає змогу заборонити відвідувати веб-сайти, на підставі типів вмісту. Ви самостійно обираєте зі списку, які типи вмісту блокувати.

Крім того, незалежно від обраного рівня фільтрації ви можете дозволити відвідувати або, навпаки, заблокувати окремі сайти, додавши їх у списки дозволених або заборонених сайтів.

Настроювання автоматичного блокування

Вмикаючи веб-фільтр, ви значно зменшуєте кількість небажаних веб-сайтів, які змогли б переглядати діти. Однак невідповідність вмісту є суб’єктивним критерієм, і не виключено, що фільтр буде блокувати не весь вміст, який на вашу думку є непридатним для перегляду дітьми. Також у зв’язку з постійною появою нових веб-сайтів фільтру потрібен час на аналіз й оцінку їхнього вмісту.

Щоб активувати автоматичне блокування, виконайте такі дії.

 1. Відкрийте вікно Батьківський контроль.
 2. Введіть пароль адміністратора або підтвердіть пароль, якщо з’явиться відповідний запит.
 3. Клацніть на імені користувача, для якого потрібно настроїти веб-фільтр.
 4. В області Батьківський контроль встановіть перемикач Увімкнуто, задіяти поточні параметри.
 5. Клацніть на посиланні Веб-фільтр Wіndows.
 6. Встановіть перемикач Блокувати деякі веб-сайти або вміст.
 7. В області Автоматично блокувати веб-вміст виберіть потрібний рівень блокування вмісту.

У разі необхідності заборонити завантаження файлів встановіть прапорець Блокування завантаження файлів.

Блокування на підставі типів вмісту

Типи вмісту, на підставі яких може здійснюватися блокування веб-сайтів.

 • Порнографія. Вміст відверто сексуального характеру, спрямований на збудження статевого потягу.
 • Вміст тільки для дорослих. Інформація відверто сексуального характеру, що не носить медичного або наукового характеру.
 • Статеве виховання. Інформація про репродуктивну функцію людини і статевий розвиток, захворювання, що передаються статевим шляхом, контрацепцію, безпечний секс, сексуальність та сексуальну орієнтацію.
 • Агресивна лексика. Пропаганда ворожості або агресії стосовно людини або групи людей на підставі їх приналежності до певної раси, релігії, статі, національності, етнічного походження або інших характеристик; інформація, що ганьбить інших, виправдовує нерівність на підставі перерахованих вище характеристик, науковим чи іншим загальноприйнятим методом виправдовує агресію, ворожість, наклеп.
 • Виготовлення вибухівки. Інструкції щодо нанесення фізичної шкоди людям або приватній власності за допомогою зброї, вибухових речовин, розіграшів тощо.
 • Зброя. Інформація про вогнепальну або холодну зброю, а також предмети бойових мистецтв, пропозиції щодо продажу зброї.
 • Наркотики. Реклама, пропозиції щодо продажу, постачання або інші способи пропаганди незаконного використання, вирощування, виробництва або поширення наркотиків, медичних препаратів, хімічних речовин і рослин, що мають наркотичну дію, або атрибутів, пов’язаних зі вживанням наркотичних речовин.
 • Алкоголь. Реклама та пропозиції щодо продажу алкогольних напоїв або засобів для їх виробництва, рецепти та інформація про супутні приналежності або пропаганда вживання алкоголю.
 • Тютюн. Реклама сигарет, пропозиції щодо їх продажу або пропаганда паління.
 • Азартні ігри. Веб-сайти для ставок та гри на тоталізаторах (зокрема, і гри в лотерею), а також ті, що містять відомості або рекомендації з укладання парі, відповідні інструкції та матеріали, що навчають азартним іграм.
 • Вміст, який не підлягає оцінюванню. Вміст, що не оцінюється веб-фільтром.

Обмеження доступу до окремих веб-сайтів

За допомогою засобів батьківського контролю можна дозволити або заборонити дітям доступ до окремих веб-сайтів. Для цього потрібно виконати такі дії.

 1. Відкрийте вікно Батьківський контроль.
 2. Введіть пароль адміністратора або підтвердіть пароль, якщо з’явиться відповідний запит.
 3. Клацніть на імені користувача, для якого потрібно настроїти веб-фільтр.
 4. В області Батьківський контроль встановіть перемикач Увімкнуто, задіяти поточні параметри.
 5. Клацніть на посиланні Веб-фільтр Wіndows Vіsta.
 6. Встановіть перемикач Блокувати деякі веб-сайти або вміст.
 7. Клацніть на посиланні Редагування списку дозволу і блокування.
 8. У полі Адреса веб-сайту введіть адресу веб-сайту, доступ до якого потрібно дозволити або заборонити, і клацніть на кнопці Дозволити або Блокувати відповідно.


Батьківський контроль у Windows 8/10

На вашому Windows 10 ПК, виберіть Пускпочати символКнопка, а потім виберіть Налаштування Облікові записи Сім'я і інші люди . (Ви повинні будете бути увійшли в Windows , за допомогою облікового запису Microsoft .)Виберіть Додати члена сім'ї .Виберіть Додати дитини або Додати дорослого.Введіть адресу електронної пошти людини , щоб відправити їм запрошення приєднатися. Якщо вони не мають адресу електронної пошти, виберіть людина , якого я хочу запросити не мати адресу електронної пошти та дотримуйтесь інструкцій , щоб створити новий обліковий запис.Після того, як вони прийняли запрошення по електронній пошті, попросіть їх увійти в Windows 10 , використовуючи ту ж адресу електронної пошти ви послали запрошення.

 1.  

  Екран показує екран облікових записів, де ви можете додати члена сім'ї

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління настройками сім'ї

Після того, як ви додали дитини до своєї сім'ї на Windows, ось як управляти їх діяльністю.

 1. Перейти до account.microsoft.com/family~~V і увійдіть в систему з обліковим записом Microsoft.
 2. Виберіть дитини, настройки якого ви хочете керувати зі списку дітей у вашій родині. Якщо ваші діти також використовувати Family Safety на старіших версіях Windows, або Моя сім'я на старих телефонах Windows, ви побачите їх у списку для кожного пристрою.
 3. Виберіть те, що, щоб включити або змінити за рахунок вашої дитини:
 • Останні дії дозволяє побачити , які сайти вони відвідують, які програми та ігри вони використовували, і скільки часу вони витрачали на своїх пристроях.
 • Перегляд веб - сторінок дозволяє вам вибрати , які сайти ваша дитина може і не може бачити.
 • Програми та ігри дозволяє обмежити ігри та програми , ваша дитина може завантажити з Windows Store. Вона також дозволяє розблокувати будь-який додаток або гру , ви заблокували раніше.
 • Час екрану дозволяє встановити максимальну кількість часу , яке вони можуть витратити на свої пристрої.

Не багато знають, що можна настроїти батьківський контроль в платних версіях антивірусних програм

 • В антивірусі можна налаштувати час, під час якого дозволяється використовувати комп’ютер.
 • Крім того, можна обмежувати сумарна кількість годин, проведене на добу за комп’ютером.
 • Ще одна популярна налаштування windows 7 в плані батьківського контролю – відвідування сайтів. Можна заборонити доступ до сайтів, які підпадають під певні категорії.