Молодіжна зустріч у Берліні 2019

 

 

З 21 по 28 вересня 2019 року учні гімназії взяли участь у чотиристоронньому німецько-австрійсько-польсько-українському молодіжному проекті. Завдяки добре спланованій навчальній програмі протягом тижня молодь чотирьох країн брала участь у тренінгах, з яких більше дізналася про трагічні сторінки ІІ-ї Світової війни, про діяльність примусових робочих таборів на території різних країн та долі їх робітників.

Разом з досвідченими тренерами учні вдосконалили свої театральні вміння та навчилися складати сценарій. Кульмінацією навчання став театральний виступ "Сценічні читання" під час якого учні показали всю свою майстерність.

Крім цього учасники, всі учасники відвідали низку визначних місць та установ столиці Німеччини. Так, наприклад, в Бундестазі побачили наживо роботу німецьких депутатів.

Під час реалізації проекту учні познайомилися з життям сучасної Німеччини та суттєво вдосконалили свої знання з англійської мови, адже робочою мовою була саме ця мова.

Дякуємо організаторам за можливість, а учасникам за продуктивний діалог культур!

 

 

 

 

 

 

Молодіжна зустріч у Берліні 2018

Що може поєднати Німеччину, Австрію, Польщу та Україну, крім територіальної приналежності до європейського континенту? Відповідь проста: спільна проектна діяльність.

З 22 по 29 квітня 2018 року учні Рівненської гімназії «Гармонія» перебували в місті Берлін (Німеччина), де брали участь в німецько-австрійсько-польсько-українській зустрічі молоді, яка відбувалася на базі Центру документування нацистських примусових робочих таборів.

Директор центру Крістін Глаунінг, розпочала зустріч вітальним словом, в якому окреслила напрями роботи протягом тижня. За допомогою інтерактивних, інтеграційних та пізнавальних вправ професійні тренери Мерле Шміт та Ліса Хелл допомогли учасникам подолати перше хвилювання перед знайомством та надалі краще комунікувати між собою.

Добре продумана насичена програма дала змогу молоді глибше пізнати історію власних народів, трагічну долю окремих сімей, відвідати меморіальні місця та виставки, більше дізнатися про життя робітників нацистських примусових робочих таборів, розкрити свої таланти за допомогою театрального мистецтва та пізнати  історію та сучасність Берліна.

Під час реалізації проекту однією із найочікуваніших подій стала унікальна зустріч 96 річним Мікеле Монтагано, одним із колишніх робітників табору, який приїхав із Італії для того щоб зустрітися з учнями та розповісти про трагічні події, які відбувалися  під час другої світової війни. Крім того, після розповіді пана Монтагано, яка глибоко вразила всіх присутніх, учні мали змогу поставити свої запитання.

Кульмінацією проекту стала театральна постановка учнів на тему примусової праці, після якої запрошені гості ще довго аплодували учасникам вистави.

Варто також зазначити, що впродовж тижня учні вдосконалили свій рівень володіння англійською мовою, адже всі заходи, тренінги, екскурсії, неформальне спілкування відбувалися англійською.

Відгуки учасників проекту, які за тиждень стали справжніми друзями, засвідчили, що все вдалося якнайкраще та очікуваних результатів було досягнуто.

 
 
Рівненська гімназія "Гармонія" - учасниця проекту E-Twinning Plus!

Що таке eTwinning Plus?

eTwinning – це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована в 2005 р. з метою розвитку співпраці європейських шкіл. Вчителі та учні, зареєстровані в мережі eTwinning, отримують можливість реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами.  Ключовою складовою навчання є використання інформаційно-комунікаційних технологій. Проект eTwinning розширює сферу освітніх можливостей для учнів та вчителів, підвищує мотивацію до навчання та ступінь відкритості до Європи.

eTwinning Plus – це робочий простір програми eTwinning в рамках Східного партнерства Європейського Союзу.

Онлайн-мережу eTwinning Plus було створено з метою залучення до проекту сусідських країн ЄС в рамках European Neighbourhood Policy (Європейської політики сусідства). Ключовою ціллю ЄПС є поглиблення відносин між членами ЄС та країнами-сусідами.

Зараз до eTwinning Plus входять: Україна, Грузія, а також Республіки Молдова, Вірменія, Азербайджан і Туніс. Всі ці країни приєдналися до проекту в 2013 р.

На сьогодні eTwinning та eTwinning Plus це: 

  • 42 країни-учасниці
  • 153 855 зареєстрованих шкіл
  • 354 307 вчителів-учасників
  • 46 667 проектів!

За матеріалами сайту http://www.etwinning.com.ua

_____________

 

З 03 по 10 травня 2017 року учні та вчителі РГ «Гармонія» взяли участь у міжнародному проекті «Ми молодь Європи» за підтримки організації «Німецько-польська співпраця молоді». Поїздка відбулася за маршрутом Рівне-Вроцлав-Познань-Рівне.

Головним під час здійснення проекту було відвідування міжнародного тренінгового центру для молоді «Фундація Кшижова» для європейського порозуміння. 

Як відомо у роки другої Світової війни активісти спілки, яка знаходилася на території маєтку Гельмута фон Мольтке (Сучасна фундація), намагалися організувати антигітлерівську опозицію. Вони провели ряд таємних зібрань німецьких офіцерів та політичних діячів, які не підтримували політику Рейху для досягнення своїх намірів.

Під час зустрічі учнів трьох країн тренери центру провели цікаві заходи для молоді, серед яких інтеграційні мовні ігри, ігри на знайомство, тренінги з актуальних проблем сучасного суспільства «Втеча та міграція», «Права людини», «Толерантність» і ін.

Найефектнішим вийшов захід під назвою «Міжнародний вечір», на якому учні трьох країн представили свої навчальні заклади, національні традиції та кухню.

Під час перебування у Вроцлаві учасники піднялися на 49-й поверх найвищої будівлі Нижньосілезького Воєводства «Sky Tower», щоб побачити краєвиди міста з висоти пташиного польоту.

Друга частина проекту передбачала відвідування нашої школи-партнера, а саме, гімназії ім. Коперника у м. Сваженц, знайомство з культурними та історичними пам’ятками міста Познань та його околиць.

Робочою мовою проекту була англійська мова. Це дало можливість вдосконалити рівень розмовної мови, подолати мовний бар’єр, використати набуті знання у непідготовленому мовленні, що є надзвичайно важливим для вивчення іноземних мов, інтеграції української молоді до європейського суспільства, вміння представляти Україну на міжнародній арені.

_____________

Swarzedz, Poland - Rivne, Ukraine 2013-2014