22.09.2016

 

                                              Звіт директора гімназії

                                         (2015 - 2016 навчальний рік)

 

        Навчально виховний процес у Рівненській гімназії "Гармонія" спрямований на створення умов для реалізації державної політики у сфері освіти згідно із ст. 53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», закону України № 2442–VІ «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу, Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», «Державного стандарту початкової освіти», «Положення про загальноосвітній навчальний заклад», власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти.

        На кожному ступені навчання педагогічним колективом закладу забезпечується реалізація нових державних стандартів, здійснюється теоретична і практична підготовка з предметів навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих можливостей, фізичного й морального здоров'я учнів.

        У 2015 - 2016 навчальному році в школі навчалося 685 учнів у 25 класах. Середня наповнюваність класів - 27 учнів.

        За результатами аналізу навчальних досягнень 2015 – 2016 навчальний рік із високим рівнем закінчило 100 учнів (15 %), на високому та достатньому рівнях – 263 учні (38%), 100 учнів 2-10х класів нагороджені Похвальним листом за високі досягнення у навчанні. 19 учнів 11го класу нагороджені Похвальною грамотою за особливі успіхи окремих предметів.

       Свідоцтво з відзнакою отримали шість учнів 9х класів. За результатами навчальних досягнень ДПА за освітній рівень, проведеної у формі ЗНО з української мови у 2016 році, 13 одинадцятикласників отримали бал високого рівня, з істроії України – 15% високого рівня, з математики, хімії – 100% високого і достатнього рівня, з біології – 4 учня, з географії – 3 учня, з англійської мови – 17 учнів отримали високий та достатній бал (100%). Кучерова Дарія, Павловська Яна, Якимець Роман - випускники 2016 року, нагороджені Золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні».

        Адміністрація школи постійно тримає на контролі питання наступності навчання та виховання учнів у 1-х, 5-х, 10-х класах. Ця проблема була розглянута на спільних засіданнях методичних об’єднань учителів початкових класів та вчителів-предметників, нарадах при директору. З питання адаптації учнів 1-х та 5-х класів були проведені психолого - педагогічні консиліуми.

        У 2015 – 2016 навчальному році школа була забезпечена штатними педагогічними працівниками на 100%, працювало 82 педагогічних працівника. 16 вчителів пройшли курсову підготовку в РОІППО, 12 - чергову атестацію. 10 педагогічних працівників за підсумками роботи з обдарованими дітьми у 2015-2016 році нагороджені стипендією міського голови.

        Адміністрацією постійно проводились консультації та спільний розгляд питань із такими структурними підрозділами закладу, як Рада школи, Рада сприяння закладу, профспілковий комітет, методична рада.

        Методична робота у закладі носила системний характер, проводилась із дотриманням тематичної єдності та оптимального співвідношення колективних, індивідуальних та групових форм роботи форм роботи, які ґрунтувалися на диференційованому підході до вдосконалення професійної компетентності вчителів та були спрямовані на реалізацію науково-методичної проблеми   «Формування корпоративної культури навчального закладу».

        З метою зростання фахової майстерності вчителів, підвищення професійного рівня молодих спеціалістів, творчого вирішення педагогічних завдань і проблем закладу, скоординованості дій учителів-предметників була організована робота семи шкільних методичних об'єднань.

        Адміністрація школи всіляко підтримує і заохочує творчий пошук та креативність учителів, їхню ініціативу, інноваційні підходи до навчального процесу. Методичні заходи, заплановані на 2015-2016 навчальний рік, реалізовано повністю.

       З метою створення чіткої системи навчання обдарованих дітей, сприяння розвитку духовно-емоційних і розумових здібностей у школі успішно реалізується Програма «Юне обдарування».

        У цьому навчальному році 26 учнів стали призерами ІІ етапу предметних олімпіад, Кучерова Дарія стала переможцем ІІІ та учасницею IV етапів Всеукраїнської олімпіади з французької мови, 11 учнів закладу стали переможцями ІІ етапу захисту науково-дослідницьких робіт МАН, двоє з них (Кучерова Дарія, Якимець Роман) стали переможцями ІІІ захисту науково-дослідницьких робіт МАН з французької мови та журналістики.

        Стабільною залишилася результативність участі учнів у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням, під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої». Так Мельничук Олександра та Галайда Олександр, учені 7-А класу, посіли ІІ та ІІІ місце у номінації «Історія України та державотворення» (вчитель Пилипович Т.В.). Учні закладу постійно посідають призові місця у Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Т.Г.Шевченка, Міжнародному конкурсі імені П. Яцика, Журавська Софія, учениця 4-Б класу, стала призером конкурсу-олімпіади  «Юне обдарування» з англійської мови, Ґедзь Олександра, учениця 4-А класу з української мови, Городецький Дмитро, учень 4-А класу з природознавства. Поліщук Ярослава, учениця 2-А класу, здобула І місце, а Заяць Софія, учениця 1-Б класу - ІІІ місце у Всеукраїнській олімпіаді "Юні знавці Біблії" (вчителі Розумна І.К., Заяць І.М.) 

        Традиційно, учні закладу виборюють почесні призові місця у конкурсах природничо-екологічного спрямування «Геліантус», «Колосок», Міжнародних конкурсах з математики «Кенгуру» та з фізики «Левеня».  Учні закладу посіли ІІІ місце в турнірах «Юних фізиків», ІІ місце - «Юних хіміків», ІІІ місце – «Юних біологів». Команда закладу у цьому навчальному році посіла ІІІ місце у змаганнях серед санітарних постів шкіл міста Рівного.

        Упродовж 2015-2016 н.р. продовжив свою діяльність шкільний Європейський клуб «Euro Kids», (координатор Волощук Ю.М.). Команда шкільного Європейського клубу у 2015-2016 н.р. стала призером міського фестивалю-огляду шкільних Євроклубів ЗНЗ міста. Учень 9го класу Красько Григорій посів І місце у Європейській олімпіаді.

        У листопаді - квітні 2015-2016 навчального року Пилипович Т.В., учитель історії став переможцем І та ІІ етапів та учасником ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2016» в номінації «Історія».

        Виховна діяльність закладу у 2015-2016 н.р. здійснювалась через роботу класних керівників в класних колективах, на загальношкільному рівні під час проведення позакласних і позашкільних заходів, залучення учнів до участі у конкурсах, через роботу учнівського самоврядування, діяльності гуртків, була спрямована на оптимізацію виховного процесу, реалізацію змісту та завдань виховної системи школи, на органічне поєднання організаційно-педагогічної, сімейно-родинної, національно-культурної, спортивно-оздоровчої та просвітницької діяльності вчителів, батьків, учнів, громадськості. Дирекція школи сприяла побудові виховного процесу на засадах партнерства, суб’єктивної взаємодії, глибокої його відкритості.

        З метою реалізації проблемної теми навчального закладу було передбачено розв’язання цілого комплексу взаємопов’язаних між собою завдань та виховних заходів. Упродовж року було проведено:

 • Рольові ігри «Вивчаймо Правила дорожнього руху»
 • Акція «Турбота» (збір овочів для людей похилого віку)
 • Інтелектуальні ігри « Що? Де? Коли?”
 • Свято врожаю у початковій школі «Щедрі дари Осені»
 • Загальношкільний конкурс „Червона калина”
 • Шоу краси у початковій школі „Панна Осінь”
 • Загальношкільний шоу-концерт «Співочий зорепад»
 • Спортивне  свято  „Ну-мо, козачата!” для учнів 4 класів.
 • Виставка  малюнків  „Тобі,  Україно,  наша  творчість”.
 • Усний журнал  з використанням мультимедійних технологій «Скорботні жнива України», в рамках Всеукраїнської акції «Колосок пам’яті».
 • Фестиваль  агітбригад  „ Шкідливі  звички, до чого це  веде ? ”
 • Конкурс агітбригад  6 класів „За здоровий спосіб життя”.
 • Виховний захід до Дня пам’яті про Крутянські події
 • Конкурс української казки (1-4 класи)
 • До  міжнародного  дня  рідної  мови «Русинський змаг»
 • Конкурс  „Міс  Весна-2014”

​        У рамках поставлених завдань проводились виховні години, тематичні лінійки, інформаційні п’ятихвилинки, присвячені історичним подіям, пам’ятним датам, основним датам народного календаря, Дню партизанської слави, Дню українського козацтва, свята Покрови, Дню української писемності та мови, Міжнародному дню толерантності, Дню пам’яті жертв голодомору, Дню Збройних Сил України, Дню прав людини; циклу новорічно-різдвяних свят, Дню Соборності України, Дню пам’яті героїв, що полягли під Крутами, Великоднім святам, Дню Чорнобильської трагедії, Дню Перемоги, Дню матері, Міжнародному дню сім’ї, Дню слов’янської писемності і мови. Всі ці заходи мали велике виховне та пізнавальне значення: збагачували пізнавальний досвід учнів, сприяли розширенню їх кругозору, вихованню у дітей національної свідомості та гідності, формуванню рис громадянина України та активної життєвої позиції.

        Результативність проведених виховних заходів, акцій, тематичних місячників аналізувались на інструктивно-методичних нарадах класоводів та класних керівників, на загальношкільних учнівських лінійках, на нарадах при директору.

        У гімназії  упродовж року функціонувала учнівська рада «Нова сила», президентом якої був Корнєєв Петро,  учень 10 класу. Робота велася у комісіях секретаріату: «Прес-центр», «Управління дисципліни і порядку», «Управління освіти», «Управління культмасовою роботою», «Управління шефською роботою», «Управління інформації». Слід відмітити, що члени учнівської ради брали активну участь в організації вечорів, дискотек, акцій милосердя, дисциплінарних лінійок.

        Одним із головних завдань виховної роботи гімназії є розвиток творчих здібностей учнів. З цією метою у гімназії була організована робота гуртків різноманітного спрямування. Всі гуртки користувалися великою популярністю серед учнів особливо початкової школи. Активними учасниками загальношкільних свят були вихованці хору «Зернятка» (кер. Опанасець І. С.),  «Студія образотворчого мистецтва» (кер. Ульянюк О. О.), драматичного гуртка «Дитячий театр» (кер. Волощук Ю. М. ), хореографічного  (кер. Москаль К.). Всі вищеназвані гуртки упродовж року брали участь у міських та обласних  конкурсах, здобуваючи призові місця.

        З метою виховання ціннісного ставлення до суспільства і держави, почуття поваги та гордості до рідного краю, народу, у гімназії були проведені виховні заходи, присвячені Дню Соборності України, пам’яті Героїв Крут, до Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги під гаслом: “Пам'ятаємо. Перемагаємо” тощо.

        З метою виховання патріотичних почуттів, бажання стати на захист рідної держави, з нагоди Дня памʼяті та примирення були організовані класними керівниками Якобчук І. І. та Барановською І. А.   зустрічі з учасниками АТО Фідрею І. І. та Томайчуком А. І. 

        З метою активізації діяльності щодо вирішення проблем охорони дитинства, соціального захисту дітей-сиріт, напівсиріт, дітей-інвалідів суттєвого значення надавалося організації благодійної діяльності у школі. Упродовж року учні гімназії збирали кошти, які використовувалися на подарунки до свят для дітей-сиріт, дітей-інвалідів. Учні школи були активними учасниками різних благодійних акцій та проектів:

1.«Добро починається з тебе»;

2.«Благодійне сонце у кожне віконце»;

3.Загальношкільний  Благодійний проект «Діти-дітям»;

4.«Турбота» (збір овочів та круп – зібрано 300 кг, та передано у притулок для дітей);

5.Збір коштів для товариства Червоного хреста (зібрано 1000 грн);

6. Міський ярмарок (зібрано 7000грн)

        Традиційним стало проведення двомісячника «Співучасть у долі дитини». Участь дітей у таких благодійних акціях спонукає до формування в них почуття любові до ближнього, співчуття, милосердя.

        Важливого значення надається формуванню в учнів гімназії екологічної культури, виховання в них бережливого ставлення до природи, почуття відповідальності за навколишній світ. З цією метою у школі проводились операції з благоустрою пришкільної території.

        Найактивнішими учасниками акції «Допоможи птахам» при заготівлі кормів для птахів та виготовленні годівничок були учні початкових та 5-6-их класів, за що отримали перемоги у міському конкурсі «Годівнички для синички».

         Однією з найважливіших ділянок виховання гімназистів є організація роботи з батьками. Так упродовж року у кожному класному колективі були проведені тематичні батьківські збори, для батьків учнів початкової школи організували та провели сімейно-родинні свята до Дня матері , до 8 березня, до свята Святого Миколая, що сприяло зміцненню взаємостосунків між учителями, батьками та учнями, спонукало їх до творчої співпраці.

        Варто зазначити, що учні гімназії досягли хороших результатів за 2015-2016 н.р.  у вивченні іноземної мови, рівень навченості з французької мови  складає 66 %, рівень навченості з англійської мови у гімназії  за  2015-2016 н.р. становить 65 %, в початковій школі – 67 %,   в профільних класах – 68 %, є 3 призера ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови ( вчителі Андреєчкіна С.О., Сембай Н.Б.), чотири призера ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з французької мови (вчителі Кривошеєва Т.В., Волощук Ю.М.), 1 учень - призер ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови (учитель: Сембай Н.Б.), 1 учень - призер ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з французької мови (учитель: Кривошеєва Т.В.), 2 учня гімназії стали переможцями ІІІ етапу конкурсу “Флекс”(учитель Сембай Н.Б.), що свідчить про планомірну, послідовну роботу вчителів іноземних мов, яка направлена на формування стійких знань предмету, розвиток здібностей та обдарувань.

        Учні усвідомлено вивчають іноземні мови, розуміють тексти, правильно формулюють свої думки, використовуючи необхідний лексичний запас, розуміють зміст невідомих слів та висловлювань, які містяться в текстах для кожної вікової групи.

        У 2015-2016 навчальному році Рівненська гімназія «Гармонія» активно співпрацювала з чотирма навчальними закладами Польщі (м. Познань, м. Лешно) та Німеччини (м.Берлін, м. Пейне) а також з громадською організацією  «Польсько-німецька співпраця молоді» (Німеччина), «Фундацією Кшижова для європейського порозуміння» (Польща), програмою ЄС eTwinning Plus (ЄС-Україна), громадською організацією «Освіта для демократії» (Польща), Лабораторією громадянської освіти «Пошук» (Україна), Організацією IREX, а саме програмою педагогічної майстерності TEA (США), "Alliance Francaise en Ukraine" (Україна-Франція).

        У вересні 2015 року заклад взяв участь у фіналі українсько-польсько-білоруського конкурсу «Транскордонні змагання для шкіл «Творчість не знає кордонів!», який відбувався у м. Влодава (Польща).

        У жовтні 2015 року 15 учнів 9-11 класів та 2 вчителя гімназії взяли участь у польсько-німецько-українській зустрічі молоді «Ми діти Європи!», яка відбувалася за сприяння "Фундації Кшижова для європейського порозуміння", м. Вроцлав (Польща). У рамках проекту учні працювали у міжнародній команді, брали участь у різноманітних тренінгах, екскурсіях, літературних читаннях, квестах, тощо. Під час міжнародного вечора учні трьох країн представили свої регіони, міста, школи та познайомились з національними стравами.

        У лютому 2016 року два вчителя гімназії взяли участь у семінарі-тренінгу з серії eTwinning Plus Practical Session 2016 для шкіл-учасниць програми ЄС eTwinning у м. Києві.

        У 2015-2016 н.р. 1 вчитель закладу взяв участь у програмі підвищення педагогічної майстерності вчителів англійської мови “TEA” за підтримки Посольства США в Україні. Крім цього важливим досягненням стало те, що за сприяння Посольства Франції в Україні було підписано угоду  "Про партнерство щодо доступу до цифрової бібліотеки "Culturetheque" в Україні" між "Alliance Francaise en Ukraine" та РГ "Гармонія", що дало нові можливості вчителям у викладанні, а учням у вивченні французької мови.

        Підготовка фінальної частини спільного польсько-німецько-українського проекту «Пізнай свого сусіда» завершилася поїздкою до Польщі. У травня 16 учнів та 3 вчителя гімназії взяли участь у тристоронньому обміні молоді за сприяння "Фундації Кшижова для європейського порозуміння" під час якого учні мали нагоду познайомитися ближче, в активному діалозі пізнати культурні аспекти різних країн, а запропоновані тренінги та воркшопи дозволили поглибити знання з англійської мови, пригадати історичні факти та задуматися над майбутнім Європи. Вихованці нашого закладу відвідали також Вроцлав - культурну столицю Європи 2016, познайомилися з історією, сучасністю та визначними пам'ятками архітектури чудового міста.

        Протягом навчального року вчителі французької мови активно співпрацювали з Французьким Альянсом, брали участь у регіональних та міжнародних заходах організованих за сприяння Посольства Франції в Україні. Варто зазначити, що у липні 2016 року вчитель французької мови Кривошеєва Т.В. пройшла стажування у м. Віші, Франція.

 

Інформація про організацію ремонтно-будівельних робіт.

І корпус (пр. Генерала Безручка, 26)

- створення кабінету української мови;

- ремонт коридорів, капітальний ремонт внутрішніх сходів (2 шт.);

- капітальний ремонт туалету;

- створення кабінету англійської мови;

- створення кабінету для індивідуальної та групової роботи.

 

ІІ корпус (вул. Кн.Романа, 16)

- ремонт коридорів, капітальний ремонт внутрішніх сходів (1 шт);

- обладнання меблями кабінету інформатики;

- дообладнання кабінету історії;

- укомплектування кабінету української мови та літератури оргтехнікою;

- ремонт даху і стічних труб, початок реконструкції даху за бюджетні кошти (виділено 250000 на 2016р., кошторис 765497 грн., викон. Ремтехбуд).

 

 

Інформація фінансової комісії ради сприяння  закладу про розвиток матеріально – технічної бази у період з 01.09.2015 р. по 31.08.2016 р.

Покращення матеріальної бази у порівнянні з минулим роком:

- парти з позабюджетного фінансування (1 комплект, 34 уч.) – 24684 грн.;

- придбання жалюзів – 4000 грн.;

- придбання лінолеуму – 8844 грн.;

- придбання меблів – 3000 грн.;

- пластикове вікно – 2941 грн.;

- двері металеві – 4400 грн.;

- телевізори – 21500 грн. (3 шт.)

Придбання оргтехніки:

- принтер (1 шт.);

- мультимедійний проектор (1 шт.);

оргтехніка – 15000 грн.

ВСЬОГО:

бюджет – 265000 грн.;

спецкошти – 90849 грн.;

благодійні внески  - 62595 грн.;

батьківські внески – 97553 грн.