Звіт директора гімназії

(2016 - 2017 навчальний рік)

 

Навчально-виховний процес у Рівненській гімназії "Гармонія" спрямований на створення умов для реалізації державної політики у сфері освіти згідно із ст. 53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», закону України № 2442–VІ «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу, Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», «Державного стандарту початкової освіти», «Положення про загальноосвітній навчальний заклад», власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти.

На кожному ступені навчання педагогічним колективом закладу забезпечується реалізація нових державних стандартів, здійснюється теоретична і практична підготовка з предметів навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих можливостей, фізичного й морального здоров'я учнів.

У 2016-2017 навчальному році в школі навчалося 723 учнів у 26 класах. Середня наповнюваність класів - 28 учнів.

За результатами аналізу навчальних досягнень 2016–2017н. р. із високим рівнем закінчило: 1-4 кл. – 56 учнів (14%), 5-9 кл. 33 учні (12%), 10-11 кл. 8 учнів (12%); на достатньому рівні – 1-4 кл. – 147 учнів (38%), 5-9 кл. 96 учні (36%), 10-11 кл. 26 учнів (39%). 85 учнів 2-10-х кл. нагороджені Похвальним листом за високі досягнення у навчанні та 19 учнів 11-х кл. нагороджені Похвальною грамотою за особливі успіхи окремих предметів.

Свідоцтво з відзнакою отримали дев’ять учнів 9-х класів. За результатами навчальних досягнень ДПА за освітній рівень, проведеної у формі ЗНО у 2017р. 17 одинадцятикласників отримали бал високого рівня та 16 учнів – достатній рівень з української мови, з історії України 4 учні – високого рівня та 12 учнів – достатнього, 7 учнів – високий рівень та 4 учні – достатній рівень з математики, з англійської мови 5 учнів – високий бал та 11 учнів – достатній рівень. Випускники 2017р. Якобчук Я. А., Алєксандрова А.О. та Крижик А. О., Кононенко Р.Ю. нагороджені  Золотою та Срібною медалями «За високі досягнення у навчанні».

Адміністрація школи постійно тримає на контролі питання наступності навчання та виховання учнів у 1-х, 5-х, 10-х класах. Ця проблема була розглянута на спільних засіданнях методичних об’єднань учителів початкових класів та вчителів-предметників, нарадах при директору. З питання адаптації учнів 1-х та 5-х класів були проведені психолого - педагогічні консиліуми.

У 2016–2017н. р. школа була забезпечена штатними педагогічними працівниками на 100%, працювало 82 педагогічних працівника. 16 вчителів пройшли курсову підготовку в РОІППО, 16 педагогів пройшли атестацію.

Адміністрацією постійно проводились консультації та спільний розгляд питань із такими структурними підрозділами закладу, як Рада школи, Рада сприяння закладу, профспілковий комітет, методична рада.

Методична робота у закладі носила системний характер, проводилась із дотриманням тематичної єдності та оптимального співвідношення колективних, індивідуальних та групових форм роботи форм роботи, які ґрунтувалися на диференційованому підході до вдосконалення професійної компетентності вчителів та були спрямовані на завершення реалізації науково-методичної проблеми «Формування корпоративної культури навчального закладу».

У цьому навчальному році 31 учнів стали призерами ІІ етапу, 3 учні є переможцями ІІІ етапу та 2 учні ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Упродовж декількох років поспіль виборює перші місця у ІІІ та ІV етапах предметних олімпіад із французької мови Луцик К., учениця 10кл. 15 учнів закладу стали переможцями ІІ етапу та 2 учні ІІІ етапу захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Переможцями ІІ етапу міської олімпіади «КРОК» стали: учениця 6-Бкл., Мазепа С., яка посіла ІІ місце з української мови та літератури, та учень 5-Акл. Паршиков О. здобув ІІІ місце з математики.

Стабільною залишилася результативність участі учнів у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням, під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої». Так учні Антонюк-Кисіль В., Ничик О. та Морозов Д., посіли І місце у номінації «Історія України та державотворення» (уч. Пилипович Т.В.). У номінації «Образотворче мистецтво» учні здобули: Молявчик А. ІІІ місце, Юрах П. І місце та Кирик Н. ІІ місце (уч. Ульянюк О.О.). У номінації «Декоративно-прикладне митецтво» Мельничук О., учениця 8-Акл. І місце (уч. Ульянюк О.О.). Учні закладу постійно посідають призові місця у Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Т.Г.Шевченка, Міжнародному конкурсі ім. П. Яцика. Смоляр С., учень 4-Акл., посів ІІ місце конкурсу-олімпіади «Юне обдарування» з англійської мови. Переможцями ІІ етапу олімпіади «Юне обдарування – 2017» стали учні 4-хкл.: Соколовська Т. І місце у номінації «Українська мова», Комончук А. І місце у номінації «Природознавство», Стратюк А. ІІІ місце у номінації «Математика». Мельничук А. здобула І місце у Всеукраїнській олімпіаді "Юні знавці Біблії" (уч. Розумна І.К.)

Традиційно, учні закладу виборюють почесні призові місця у конкурсах природничо-екологічного спрямування «Геліантус», «Колосок», Міжнародних конкурсах з математики «Кенгуру» та з фізики «Левеня». Учні закладу посіли ІІІ місце в турнірах «Юних економістів», ІІІ місце - «Юних географів», ІІ місце – «Юних біологів».

Учні закладу є переможцями міської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!» та міського фестивалю-конкурсу шкільних театральних колективів.

Упродовж 2016-2017н.р. продовжив свою діяльність шкільний Європейський клуб «Euro Kids», (координатор Малюта К.Ю.). Учень 10-го кл. Красько Г. посів ІІІ місце у Європейській олімпіаді. Учениця 9-Бкл. Радчук Н. здобула ІІІ місце у конкурсі малюнків «Європа очима дітей».

Виховна діяльність закладу у 2016-2017н.р. здійснювалась через роботу класних керівників в класних колективах, на загальношкільному рівні під час проведення позакласних і позашкільних заходів, залучення учнів до участі у конкурсах, через роботу учнівського самоврядування, діяльності гуртків, була спрямована на оптимізацію виховного процесу, реалізацію змісту та завдань виховної системи школи, на органічне поєднання організаційно-педагогічної, сімейно-родинної, національно-культурної, спортивно-оздоровчої та просвітницької діяльності вчителів, батьків, учнів, громадськості.

З метою реалізації проблемної теми було передбачено розв’язання цілого комплексу взаємопов’язаних між собою завдань та виховних заходів:

 • Рольові ігри «Вивчаймо Правила дорожнього руху»
 • Акція «Турбота» (збір овочів для людей похилого віку)
 • Інтелектуальні ігри « Що? Де? Коли?”
 • Свято врожаю у початковій школі «Щедрі дари Осені»
 • Загальношкільний конкурс „Червона калина”
 • Шоу краси у початковій школі „Панна Осінь”
 • Загальношкільний шоу-концерт «Х таланти»
 • Спортивне свято „Ну-мо, козачата!” для учнів 4 класів
 • Виставка малюнків „Тобі, Україно, наша творчість”
 • Усний журнал з використанням мультимедійних технологій «Скорботні жнива України», в рамках Всеукраїнської акції «Колосок пам’яті»
 • Фестиваль агітбригад „ Шкідливі звички, до чого це веде ? ”
 • Конкурс агітбригад 6 класів „За здоровий спосіб життя”
 • Виховний захід до Дня пам’яті про Крутянські події
 • Конкурс української казки (1-4 класи)
 • До міжнародного дня рідної мови «Русинський змаг»
 • Конкурс „Міс Весна-2017”
 • Тиждень гімназії
 • Благодійний аукціон

У рамках поставлених завдань проводились виховні години, тематичні лінійки, інформаційні п’ятихвилинки, присвячені історичним подіям, пам’ятним датам, основним датам народного календаря, Дню партизанської слави, Дню українського козацтва, свята Покрови, Дню української писемності та мови, Міжнародному дню толерантності, Дню пам’яті жертв голодомору, Дню Збройних Сил України, Дню прав людини; циклу новорічно-різдвяних свят, Дню Соборності України, Дню пам’яті героїв, що полягли під Крутами, Великоднім святам, Дню Чорнобильської трагедії, Дню Перемоги, Дню матері, Міжнародному дню сім’ї, Дню слов’янської писемності і мови.

Одним із головних завдань виховної роботи гімназії є розвиток творчих здібностей учнів. З цією метою у гімназії була організована робота гуртків різноманітного спрямування. Активними учасниками загальношкільних свят були вихованці хору «Зернятка» (кер. Опанасець І.С.), «Студія образотворчого мистецтва» (кер. Ульянюк О.О.), драматичного гуртка «Дитячий театр» (кер. Процюк О.В.), хореографічних (кер. Рогач О.Ю.), «Молодіжний клуб» (кер. Пилипович Т.В.) Всі вищеназвані гуртки упродовж року брали участь у міських та обласних конкурсах, здобуваючи призові місця.

З метою активізації діяльності щодо вирішення проблем охорони дитинства, соціального захисту дітей-сиріт, напівсиріт, дітей-інвалідів суттєвого значення надавалося організації благодійної діяльності у гімназії. Упродовж року учні школи збирали кошти, які використовувалися на подарунки до свят для дітей-сиріт, дітей-інвалідів. Учні школи були активними учасниками різних благодійних акцій та проектів:

1.«Добро починається з тебе»

2.«Благодійне сонце у кожне віконце»

3.Загальношкільний Благодійний проект «Діти-дітям»

4.«Турбота» (збір овочів та круп – зібрано 260кг, та передано у притулок для дітей)

5.Збір коштів для товариства Червоного хреста

Традиційним стало проведення двомісячника «Співучасть у долі дитини». Участь дітей у таких благодійних акціях спонукає до формування в них почуття любові до ближнього, співчуття, милосердя.

Найактивнішими учасниками акції «Допоможи птахам» при заготівлі кормів для птахів та виготовленні годівничок були учні початкових та 5-6-их класів, за що отримали перемоги у міському конкурсі «Годівнички для синички».

Однією з найважливіших ділянок виховання гімназистів є організація роботи з батьками. Так упродовж року у кожному класному колективі були проведені тематичні батьківські збори, для батьків учнів початкової школи організували та провели сімейно-родинні свята до Дня матері, до 8 березня, до свята Святого Миколая, що сприяло зміцненню взаємостосунків між учителями, батьками та учнями, спонукало їх до творчої співпраці.

Варто зазначити, що учні гімназії досягли хороших результатів у вивченні іноземної мови, рівень навченості з французької мови складає 61%, рівень навченості з англійської мови у гімназії становить 64%, в початковій школі – 68%, в профільних класах – 65%, рівень навченості польської мови – 84%.

Є 3 призери ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови (уч. Кульчинський С.О., Сембай Н.Б.), 4 призери ІІ етапу та 3 призери ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з французької мови (уч. Кривошеєва Т.В., Полуян О.М.), 1 призер І етапу МАН в номінації “французька мова” (уч. Полуян О.М.), 3 команди призерів у міському конкурсі на краще декламування поезії англійською мовою (уч. Андреєчкіна С.О., Томайчук О.А., Пакарець О.А, Скаковська О.М.), команда-призер у міському конкурсі “Smart Kids”(уч. Тимощук С.О., Пакарець О.А.), 1 призер ІІ етапу МАН в номінації “англійська мова” (уч. Сембай Н.Б.), 4 призери ІІ етапу МАН в номінації “французька мова” (уч. Полуян О.М., Кривошеєва Т.В.), 2 призери міського конкурсу “Юне обдарування” з англійської мови (уч. Томайчук О.А., Скаковська О.М.).

Упродовж 2016-2017н.р. РГ «Гармонія» співпрацювала з такими організаціями як:

  • ГО «Німецько-польська співпраця молоді», Берлін (Німеччина), Варшава (Польща)
  • «Фундація Кшижова для європейського порозуміння», Кшижова-Вроцлав (Польща)
  • Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, спільний технічний секретаріат, м.Львів
  • Навчальна програма європейської комісії «eTwinning Plus», ЄС-Україна, м.Київ
  • Цифрова освітня платформа «FutureLearn», Англія
  • Французький альянс, Рівне
  • Інститут вивчення Голокосту «Ткума», м.Дніпро

Упродовж року продовжувалася співпраця з гімназією ім.Коперника, м.Сваженц (Польща) та гімназією "Silberkamp", м.Пейне (Німеччина). Так, у листопаді, учні трьох країн стали учасниками скайп-зустрічей, а у травні відбулася поїздка до Польщі за участю вищезгаданих шкіл, як фінальна стадія проекту «Ми молодь Європи!». Польсько-німецько-українська зустріч молоді відбулася за сприяння «Фундації Кшижова для європейського порозуміння» у містах Вроцлав та Познань (Польща). Участь у проекті взяло 15 учнів 9-10-х кл. та 2 вчителя.

Протягом грудня-квітня 2016-2017н.р. 10 учнів 5-7-х кл. взяли участь у міжнародному проекті «Go! Camps» за сприяння ГО Global Office та у рамках популяризації волонтерського руху в Україні. Вчителі Кривошеєва Т.В. та Пакарець О.А. стали учасниками тренінгів щодо організації літніх мовних таборів та особливостями роботи з волонтерами, які відбулися у м.Київ.

У лютому 2017р. 8 учнів 9-го кл. та 1 вчитель гімназії взяли участь в міжнародному on-line проекті "Safer Internet Day 2017 (День безпеки в Інтернеті)", що дало змогу більше дізнатися про актуальні небезпеки всесвітньої павутини в різних країнах та способи боротьби з ними.

Протягом березня-травня 4 учнів 9-го кл. та 1 вчитель взяли участь у транскордонному польсько-білорусько-українському конкурсі «Збережемо культурну спадщину разом!» організовану спільним технічним секретаріатом Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

У рамках розширення географії співробітництва, в квітні, вчителі Андреєчкіна С.О., Тимощук С.О. подали заявки на участь у міжнародній конференції "Danube Region eTwinning Conference" (Відень, Австрія) у рамках програми Region eTwinning Plus. А також взяли участь у проекті eTwinning Plus «Easter in Pictures».

Упродовж навчального року вчителі та учні закладу організували переписку з Королевою Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії та отримали 2 листи-подяки від Монарха.

Вчителі гімназії активно підвищували свій фаховий рівень. Так, учитель польської мови, Малюта К.Ю. взяла участь у курсах для вчителів польської мови, як іноземної організованих Школою польської мови GLOSSA за підтримки Консульства Республіки Польща, які відбулися в м. Київ. Пилипович Т.В. активно співпрацював з Інститутом вивчення Голокосту «Ткума» та відвідав у лютому Всеукраїнський науково-практичний семінар для молодих вчителів історії «Проблеми викладання історії Другої світової війни та Голокосту в українських підручниках» у м.Дніпро, а у березні 2017р. - науково-практичний семінар «Запорізькі єврейські читання - 2017» у м.Запоріжжя.

Педагоги нашого навчального закладу активно використовували можливості дистанційного он-лайн навчання, а саме Цифрової освітньої платформи «FutureLearn» (Англія), взявши участь в серії вебінарів «Teaching for Success on-line Conference» у жовтні 2016р. Крім того, окремі вчителі англійської мови (Кульчинський С.О., Андреєчкіна С.О., Тимощук С.О., Скаковська О.М., Сембай Н.Б, Кральковська М.А.) взяли участь у фахових вебінарах організованих видавництвами “McMillan”, “Express Publishing”, “Oxford”.

У травні 2017р. команда навчального закладу в складі 4 учнів 7-го кл. та 1 вчителя здобула право взяти участь у “Літній академії PBU 2020” для учнів Польщі, Білорусі та України, яка відбудеться у липні 2017р. в м.Варшава (Польща).

Інформація про організацію ремонтно-будівельних робіт.

І корпус (пр. Генерала Безручка, 26)

-створення кабінету початкових класів

-ремонт спортивної зали

-реконструкція та капітальний ремонт туалетних кімнат (3 шт)

-створення кабінету хореографії

 

ІІ корпус (вул. Кн. Романа, 16)

-створення кабінету євроінтеграції

-поточний ремонт коридорів, навчальних кабінетів, їдальні

-ремонт підлоги

-завершення ремонту даху і стічних труб

 

Інформація фінансової комісії ради сприяння закладу про розвиток матеріально – технічної бази у період з 01.09.2016 р. по 31.08.2017 р.

Покращення матеріальної бази у порівнянні з минулим роком:

- комплект учнівських парт з (2 комплекти, 32 учн.) – з бюджетного фінансування;

- пластикові вікна – 40350 грн. (6 шт.);

- двері дерев’яні  – 5167 грн. (8 шт.);

- двері металеві – 5000 грн. (2 шт.);

- телевізор –  6433 грн.;

- кронштейн для телевізора – 665 грн.;

- промисловий пилосос – 2750 грн.;

- перфоратор – 3000 грн.;

- м’ячі  спортивні – 5383,25 грн. (12 шт.);

- лавки – 7200 грн. (7 шт.);

- стенди -  5185 грн. (6 шт.);

- придбання жалюзів – 5856 грн. (4 шт.);

- придбання меблів – 36071 грн.;

- будівельні матеріали – 89641 грн.

 

Придбання оргтехніки:

- комп’ютери (моноблоки) – 19200 грн. (6 шт.);

- ноутбуки – 12000 грн. (6 шт.);

- принтер – 6900 грн. (2 шт.);

- системний блок – 6946 грн.;

- клавіатура, мишка – 239 грн.

 

ВСЬОГО:

спецкошти – 84669 грн.;

благодійні внески - 128314 грн.;

батьківські внески – 83560 грн.