Головна » 2018 » Май » 6 » Молодіжна зустріч у Берліні
21:20
Молодіжна зустріч у Берліні

Що може поєднати Німеччину, Австрію, Польщу та Україну, крім територіальної приналежності до європейського континенту? Відповідь проста: спільна проектна діяльність.

З 22 по 29 квітня учні Рівненської гімназії «Гармонія» перебували в місті Берлін (Німеччина), де брали участь в німецько-австрійсько-польсько-українській зустрічі молоді, яка відбувалася на базі Центру документування нацистських примусових робочих таборів.

Директор центру Крістін Глаунінг, розпочала зустріч вітальним словом, в якому окреслила напрями роботи протягом тижня. За допомогою інтерактивних, інтеграційних та пізнавальних вправ професійні тренери Мерле Шміт та Ліса Хелл допомогли учасникам подолати перше хвилювання перед знайомством та надалі краще комунікувати між собою.

Добре продумана насичена програма дала змогу молоді глибше пізнати історію власних народів, трагічну долю окремих сімей, відвідати меморіальні місця та виставки, більше дізнатися про життя робітників нацистських примусових робочих таборів, розкрити свої таланти за допомогою театрального мистецтва та пізнати  історію та сучасність Берліна.

Під час реалізації проекту однією із найочікуваніших подій стала унікальна зустріч з 96 річним Мікеле Монтагано, одним із колишніх робітників табору, який приїхав із Італії для того щоб зустрітися з учнями та розповісти про трагічні події, які відбувалися  під час Другої світової війни. Крім того, після розповіді пана Монтагано, яка глибоко вразила всіх присутніх, учні мали змогу поставити свої запитання.

Кульмінацією проекту стала театральна постановка учнів на тему примусової праці, після якої запрошені гості ще довго аплодували учасникам вистави.

Варто також зазначити, що впродовж тижня учні вдосконалили свій рівень володіння англійською мовою, адже всі заходи, тренінги, екскурсії, неформальне спілкування відбувалися англійською.

Відгуки учасників проекту, які за тиждень стали справжніми друзями, засвідчили, що все вдалося якнайкраще та очікуваних результатів було досягнуто.

 

Переглядів: 64 | Додав: RG_Garmoniya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]